Resultat etapp 1, 00-08-10
Pl Namn Dst Klubb Tid
H16 (13) 4990 m
1 Mattias Lundberg 14 Bredaryds SOK 33:32
2 Mathias Jansson 14 Bredaryds SOK 36:34
3 Andreas Karlsson 14 OK Reftele 43:39
4 Tobias Albertsson 14 OK Reftele 46:23
5 Martin Jansmyr 14 OK Stigen 50:42
6 Andreas Johnsson 14 Bredaryds SOK 54:26
7 Daniel Johansson 14 OK Gisle 58:19
8 Pål Rosberg 14 OK Gisle 74:47
9 Andreas Johansson 14 OK Gisle 75:43
10 Daniel Johansson 14 Vaggeryds SOK 82:39
Johan Hultman 14 Vaggeryds SOK ej start
Martin Jonsson 14 Skillingaryds Fk ej start
Kristian Larsson 14 OK Stigen ej start
H14 (22) 3240 m
1 Martin Mårtensson 14 OK Vivill 27:31
2 Robert Karlsson 14 Bredaryds SOK 28:12
3 Marcus Johansson 14 OK Gisle 29:27
4 Kim Hellberg 14 OK Gisle 29:58
5 Mikael Bogren 14 OK Vivill 30:29
6 Tobias Wahlgren 14 OK Gisle 31:22
7 Viktor Bergman 14 Bredaryds SOK 31:50
8 Kristian Schultz 14 OK Gisle 32:59
9 Alexander Gustavsson 14 OK Gisle 33:09
10 Anton Hermansson 14 OK Stigen 33:31
11 Anders Josefsson 14 OK Gisle 37:03
12 Kristoffer Jansson 14 Bredaryds SOK 37:34
13 Tomas Barkman 14 Bredaryds SOK 41:02
14 Eric Sandström 14 OK Stigen 42:36
15 Mikael Johansson 14 OK Gisle 43:52
16 Marcus Davidsson 14 OK Stigen 44:00
17 Erik Gudmundsson 14 Burseryds IF 64:04
Emil Hansson 14 Vaggeryds SOK Felst.
Ola Nilsson 14 OK Gisle ej start
Alexander J. Andersson 14 OK Gisle ej start
Karl Carlström 14 Vaggeryds SOK ej start
Andreas Frisk 14 Vaggeryds SOK ej start
H12 (29) 2690 m
1 Rasmus Leo 14 OK Stigen 20:45
2 Viktor Hermansson 14 OK Stigen 22:46
3 Fredrik Johansson 14 Bredaryds SOK 22:53
4 Stefan Larsson 14 Bredaryds SOK 24:30
5 Martin Skogbert 14 OK Stigen 26:01
6 Henrik Gisslander 14 Bredaryds SOK 28:33
7 Kristoffer Thorsson 14 OK Gisle 29:55
8 Albin Friberg 14 OK Stigen 30:52
9 Carl Mikaelsson 14 OK Stigen 31:21
10 Kalle Arvidsson 14 OK Vivill 32:39
11 Jonatan Liljedahl 14 OK Reftele 33:42
12 Rickard Bengtsson 14 OK Vivill 36:33
13 Simon Barkman 14 Bredaryds SOK 38:36
14 David Johnsson 14 Bredaryds SOK 38:38
15 Sebastian Lindqvist 14 Skillingaryds Fk 39:55
16 Erik Hansson 14 Burseryds IF 40:26
17 Isak Jansmyr 14 OK Stigen 41:31
18 Sebastian Sanell 14 Burseryds IF 42:34
19 Martin Karlsson 14 Vaggeryds SOK 43:06
20 Daniel Åsljung 14 OK Gisle 45:50
21 Mikael Mårtensson 14 OK Vivill 46:36
22 Martin Hansson 14 Vaggeryds SOK 50:32
23 Rickard Svensson 14 Anderstorps OK 50:56
Magnus Carlsson 14 OK Gisle ej start
Gustav Bergkvist 14 OK Gisle ej start
Andreas Lindroth 14 OK Vivill ej start
Rickard Engman 14 Vaggeryds SOK ej start
Andreas Bolmgren 14 Anderstorps OK ej start
Oskar Nilsson 14 OK Stigen ej start
H10 (17) 2210 m
1 Johan Runesson 14 OK Vivill 14:14
2 Ola Johansson 14 OK Gisle 17:57
3 Emil Mikaelsson 14 OK Stigen 18:10
4 Daniel Svensson 14 Burseryds IF 18:39
5 Viktor Axelsson 14 OK Vivill 23:52
6 Viktor Nilsson 14 OK Stigen 26:29
7 Olf Utterström 14 Bredaryds SOK 28:08
8 David Björn 14 Vaggeryds SOK 30:20
9 Ludvig Hjort 14 OK Stigen 32:50
10 Alexander Bengtsson 14 Bredaryds SOK 46:05
Fredrik Josefsson 14 OK Gisle Felst.
Erik Pettersson 14 OK Gisle ej start
Johan Bard 14 OK Vivill ej start
Tobias Frisk 14 Vaggeryds SOK ej start
Linus Bjersgård 14 Vaggeryds SOK ej start
Kristoffer Kroon 14 Anderstorps OK ej start
Jens Linde 14 OK Vivill ej start
D16 (10) 4050 m
1 Sofia Hjort 14 OK Stigen 34:58
2 Marie Andersson 14 OK Stigen 36:17
3 Emilia Svärm 14 OK Gisle 37:10
4 Carolina Hjort 14 OK Stigen 38:52
5 Frida Henningsson 14 OK Stigen 44:17
Caroline Lagesson 14 OK Gisle ej start
Sofia Ögren 14 OK Gisle ej start
Anna Runesson 14 OK Vivill ej start
Stina Wilander 14 Anderstorps OK ej start
Linda Söderström 14 OK Stigen ej start
D14 (11) 2610 m
1 Jennie Runesson 14 OK Vivill 17:14
2 Ellen Albinsson 14 Bredaryds SOK 22:31
3 Ida Gustavsson 14 OK Stigen 28:13
4 Johanna Svensson 14 Burseryds IF 29:50
5 Emma Fritzell 14 Anderstorps OK 30:21
6 Marita Teperi 14 Anderstorps OK 31:38
7 Sofie Dahlin 14 Vaggeryds SOK 50:36
Linda Johansson 14 Vaggeryds SOK ej start
Matilda Liljedahl 14 OK Reftele ej start
Anna Jonsson 14 Skillingaryds Fk ej start
Sanela Grudic 14 Anderstorps OK ej start
D12 (23) 2690 m
1 Sara Davidsson 14 Anderstorps OK 24:52
2 Mathilda Carlsson 14 OK Stigen 25:40
3 Johanna Svensson 14 Bredaryds SOK 27:44
4 Martina Petterson 14 Burseryds IF 28:06
5 Sanna Söderlind 14 Bredaryds SOK 28:56
6 Elin Johansson 14 OK Gisle 31:35
7 Julia Karlsson 14 Bredaryds SOK 31:44
8 Klara Carlström 14 Vaggeryds SOK 32:53
9 Lina Sandström 14 OK Stigen 35:50
10 Malin Svensson 14 Anderstorps OK 36:02
11 Ida Pettersson 14 Vaggeryds SOK 37:35
12 Lisa Wilander 14 Anderstorps OK 37:53
13 Linn Schultz 14 OK Gisle 38:18
14 Lina Johansson 14 Vaggeryds SOK 43:25
15 Frida Gudmundsson 14 Burseryds IF 43:42
16 Caroline Josefsson 14 OK Gisle 45:33
17 Emma Erlandsson 14 OK Vivill 46:17
18 Anna Andersson 14 OK Gisle 49:17
Pernilla Rosberg 14 OK Gisle ej start
Judith Viktorsson 14 OK Gisle ej start
Elisabet Turesson 14 Burseryds IF ej start
Kristin Johansson 14 Bredaryds SOK ej start
Anni Berggren 14 OK Vivill ej start
D10 (25) 2210 m
1 Pernilla Pettersson 14 Burseryds IF 17:40
2 Erika Fritzell 14 Anderstorps OK 19:58
3 Åsa Lindström 14 Bredaryds SOK 22:35
4 Kristin Davidsson 14 Anderstorps OK 22:52
5 Maria Davidsson 14 OK Stigen 23:12
6 Ida Arvidsson 14 OK Vivill 23:29
7 Sara Johansson 14 Bredaryds SOK 23:49
8 Elin Thuresson 14 Burseryds IF 25:16
9 Malin Edström 14 OK Gisle 25:20
10 Amanda Leo 14 OK Stigen 25:40
11 Lisa Lindström 14 Bredaryds SOK 25:52
12 Lisa Sandström 14 OK Stigen 25:59
13 Rebecca Lundin 14 OK Stigen 26:44
14 Marie Rasmussen 14 Bredaryds SOK 27:09
15 Emma Svensson 14 Anderstorps OK 27:28
16 Mathilda Wahlgren 14 OK Gisle 28:31
17 Tilda Frisk 14 Vaggeryds SOK 28:56
18 Ida Erlandsson 14 OK Vivill 29:18
19 Karin Emanuelsson 14 Bredaryds SOK 34:51
20 Amanda Svensson 14 Bredaryds SOK 34:53
21 Josefin Andersson 14 Vaggeryds SOK 35:07
22 Anna Almgren 14 OK Stigen 40:00
Emilia Schultz 14 OK Gisle Felst.
Isabelle Åberg 14 Vaggeryds SOK ej start
Hanna Enocsson 14 Anderstorps OK ej start
Inskolning 1 (26) 1940 m
1 Joakim Magnusson 14 OK Reftele 17:42
2 Tore Mårtensson 14 OK Vivill 17:45
3 Emily Eriksson 14 OK Stigen 18:11
4 Axel Erlandsson 14 OK Vivill 18:16
5 Anton Mikaelsson 14 OK Stigen 20:15
6 Agnes Leo 14 OK Stigen 21:17
7 Sebastian Karlsson 14 OK Stigen 21:22
8 Fredrik Bard 14 OK Vivill 22:37
9 Jennifer Dynebrink 14 OK Stigen 23:39
10 Mattias Lundin 14 OK Stigen 24:46
11 Linnea Karlsson 14 OK Stigen 25:18
12 Emmy Thuresson 14 Burseryds IF 25:49
13 Frida Domby 14 OK Stigen 25:52
14 Gustav Axelsson 14 OK Vivill 27:56
15 John Fredriksson 14 OK Vivill 27:59
16 Malin Arvidsson 14 OK Vivill 28:18
17 Beatrice Hansson 14 Burseryds IF 29:14
18 Oscar Karlsson 14 OK Stigen 29:20
19 Alfred Carlsson 14 OK Stigen 30:17
19 David Kappelmark 14 OK Vivill 30:17
21 Lisa Josefsson 14 Burseryds IF 30:51
22 Sara Josefsson 14 Burseryds IF 31:21
Amanda Björn 14 Burseryds IF ej start
Martin Johansson 14 Vaggeryds SOK ej start
Martin Sandberg 14 OK Reftele ej start
David Åström 14 OK Stigen ej start
Inskolning 2 (25) 1940 m
1 Marie Thorsson 14 OK Gisle 15:24
2 Marielle Bergman 14 Bredaryds SOK 16:58
3 Sebastian Andersson 14 OK Gisle 17:00
4 Jennie Johansson 14 Bredaryds SOK 17:03
5 Zakarias Andersson 14 OK Gisle 17:12
6 Mattias Andersson 14 OK Gisle 18:17
7 Robin Lindqvist 14 Skillingaryds Fk 18:28
8 Simon Davidsson 14 Anderstorps OK 19:12
9 Johan Rasmussen 14 Bredaryds SOK 19:25
10 Charlie Hellberg 14 OK Gisle 20:28
11 Anna Sjöberg 14 Bredaryds SOK 20:59
12 Edvin Fritzell 14 Anderstorps OK 21:15
13 Helena Gisslander 14 Bredaryds SOK 21:30
14 Tobias Edström 14 OK Gisle 21:31
15 Ida Johansson 14 Bredaryds SOK 25:59
16 Simon Emanuelsson 14 Bredaryds SOK 27:53
17 Johan Svensson 14 Bredaryds SOK 29:23
Viktor Nordliden 14 OK Gisle Felst.
Joel Olsson 14 OK Gisle ej start
Karl Jonsson 14 Skillingaryds Fk ej start
Marcus Svensson 14 Anderstorps OK ej start
Johannes Söderlind 14 Bredaryds SOK ej start
Viktor Johansson 14 Bredaryds SOK ej start
Fredrik Jörgenssen 14 Bredaryds SOK ej start
Josefin Aronsson 14 Bredaryds SOK ej start
HD13-16 N (4) 3320 m
1 Gustav Josefsson 14 OK Stigen 28:01
2 David Gustafsson 14 OK Stigen 40:23
3 Anna Bard 14 OK Vivill 42:19
4 Sara Badh 14 OK Vivill 44:28